مجتمع تولیدی مبلمان وسرویس خواب پدر خوب تویسرکان

مجتمع تولیدی مبلمان وسرویس خواب پدر خوب تویسرکان

طرح ساخت نماد معرق کاری اماکن متبرکه در تویسرکان آغاز شد

تویسرکان، همدان- ایرنا- طرح ساخت نماد چوبی معرق و خاتم کاری شده ضریح حرم امام رضا(ع)، امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) و نمای درونی و بیرونی اماکن متبرکه زیارتی به همت یک هنرمند تویسرکانی در این شهرستان آغاز شد.

هنرمند معرق کار صاحب این اثر هنری روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: طرح ساخت نماد معرق کاری و خاتم کاری ضریح و صحن و سرای حرم امام رضا(ع)، امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) با استفاده از انواع چوب های مرغوب داخلی و خارجی آغاز شده است.
محمد نظری افزود: در این طرح آیه های قرآن کریم با روش معرق کاری بر گرداگرد ضریح نگاشته می شود و نمای داخلی و بیرونی حرم های مطهر نیز ساخته می شود.
وی ادامه داد: برای ساخت نمای داخلی ضریح و رواق های حرم های مطهر از طرح خاتم کاری بر روی سنگ استفاده می شود و رنگ های مخصوص پلی استر نیز به کار گرفته می شوند.
نظری اضافه کرد: ابعاد این اثر هنری نمادین شش متر مربع است و سقاخانه و ایوان طلای حرم اما رضا(ع) و گنبد و گلدسته های حرم امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) نیز در آن دیده شده است.
وی افزود: در ساخت ضریح نمادین این اماکن متبرکه از چوب های عناب، توت، زیتون، گردو، راش، سیب، بلوط، سفید و برخی انواع چوب های روسی و خارجی استفاده می شود.
نظری محبت و شور و اشتیاق درونی و قلبی خود به خاندان آل محمد(ص) را مهمترین انگیزه فعالیت در این زمینه عنوان کرد و خاطر نشان کرد: در طرح های بعدی به دنبال ساخت نماد خانه خدا و صحرای عرفات هستم.
وی متذکر شد: برای ترویج فرهنگ ناب شیعی باید از راهکارهای خلاقانه و جذاب استفاده کرد.